Modulární systém senzorů PROLog ©

sn4

Senzory PROLog představují digitální laboratoř pro výuku přírodních věd

Využitím nejmodernější počítačové a přístrojové technologie se dostává na vyšší kvalitativní úroveň, což se projevuje jednodušší prací při experimentech se zachováním přesnosti, variability a názornosti.

Jedná se o řadu modulárních senzorů, které v sobě obsahují jak přístrojovou (řídící jednotku), tak i paměťovou jednotku, čím se stává nezávislým při měření a ukládání dat.

Každý senzor je schopen ukládat ve své paměťové jednotce, až pět měření (ideální pro venkovní měření v přírodě).  Počítač či jiná zobrazovací jednotka slouží k záznamu, zpracování a dalšímu využití dat, které lze z jednotlivých senzorů on-line nebo off-line exportovat. 

Experimenty lze uskutečňovat v laboratoři i v přírodě po dobu až 31 dní.

Přenos dat může probíhat na digitálním zobrazovacím displeji, grafickém zobrazovacím displeji nebo na počítači (tabletu).

Senzory jsou propojovány do sebe, tím odpadají změti kabelů, propojování konektorů, zapínání a vypínání různých sběrnic, při experimentu se věnujete pouze nastavení a průběhu měření. Přenos dat může probíhat i bezdrátově do počítače.

Podporujeme všechny operační systémy, které jsou na školách používány (Microsoft Windows, MAC, Linux, XO, aj.).

Měření spustíte jednoduchým a rychlým sestavením baterie a senzoru k sobě za podmínek, které lze přednastavit (např. dobu měření, vzorkovací rychlost,..), nebo pro rychlé připojení k počítači můžete zvolit USB modul (mini USB).

f0f1db8f84eb6ecc94a6f0249e888eb9

Nabízíme vám sady senzorů, které je možno měnit. Senzory dokážeme dodávat i samostatně případně poskládat sadu dle vašich požadavků.

Interface:

ProLog USB - propojení k PC  + ProLog software 

ProLog RF (bezdrátový přenos)

ProLog baterie

ProLog  s digitálním displejem

 ProLog s grafickým diplejem

ProLog pro připojení přes Wi-FI (bezdrátový přenos)

ProLog Bluetooth pro tablety (bezdrátový přenos)

Samostatné senzory:

Senzor napětí Tlakový senzor CO2 senzor UVB senzor Amonný senzor
Senzor proudu Senzor síly Barometr Senzor zakalení Nitrátový senzor
Senzor teploty Zvukový senzor Senzor tlaku krve UVA senzor Anemometr
Senzor světla Senzor pohybu Kapkový senzor Senzor povrchové teploty GPS senzor
Oxymetr Senzor magnetického pole Průtokový senzor Senzor teplot širokého rozsahu Senzor rosného bodu
pH metr Senzor vodivosti Váhový senzor Infračervený termometrický senzor Elektrostatický senzor
Senzor relativní vlhkosti Spirometrický senzor Senzor rotačního pohybu Senzor dýchání Senzor radioaktivity
Senzor srdečního rytmu a pulsu Senzor vodivosti pokožky Senzor zrychlení Senzor stisku Proudový senzor mA
Fotobrána EKG senzor Senzor salinity Vápenatý senzor Ohmetr
Tlakový senzor Kolorimetr senzor Senzor vlhkosti půdy Chloridový senzor ORP senzor

Robot RaBOT od PROLog ©

Robotická souprava určená pro školy se zaměřením na výuku robotiky. Robot disponuje 2mi motory s kolečky, IR senzory, 5x senzory pro detekci černé a bílé pro jízdu po čáře, Flash + ovladače, senzory pro detekci plamene, 3x USB rozhraní, které jsou spojitelné se senzory PROlog. Další výbava: programovatelná ruka, adaptér s výkonnou baterií.

Sense_Blue_2.JPG

RaBOT Kit od PROLog ©

Robotická stavebnice určená pro školy se zaměřením na výuku robotiky pro nadané žáky. Kit obsahuje různé prvky, které lze samostatně dokupovat a rozširovat, základová deska je osazena 3mi USB pro připojení senzorů PROlog , mini USB (mikrokabel), baterie 2100mAh s mikro USB dobíjením, 4x motor s oboustrannou hřídelí, 4xkolo s pneumatikou o průměru 50mm, 1x kovové kolečko, 2x servomotor s ovladačem pro točivý moment, 10x senzor vzdálenosti, senzor IR + zdroj IR, přepínač 2fázový, 3x mikrotlačítko, 3x světelná signalizace, 3x zvuková signalizace, LED semafor, včetně kabeláže (např. USB kabel-mikroUSB), fixační soupravy, konektory, montážního setu.

Ovládací software je programován v blokovém uspořádání typu Google Blockly, který disponuje jednoduchým programováním v blocích, nastavení parametrů a měřené veličiny přímo v SW a online přenosem napřímo do robota, lze využít i další senzory z řady PROLog.

RabotKit.png

 

 

 

csenfrdeples